VYKUROVACIE OKRUHY A ROHOŽE

Vykurovacie okruhy

Vykurovacie vodiče sú umiestené priamo v poteri. Rýchlo sa inštalujú aj do tvarovo komplikovaných plôch. V spojení s vhodnou reguláciou zaisťujú vysoko ekonomickú prevádzku. Vhodné pre systémy hlavného vykurovania aj pre systémy komfortného ohrevu podlahy.
Ide o najrozšírenejší spôsob aplikácie.

Používa sa pre systémy hlavného vykurovania, aj pre systémy komfortného ohrevu podlahy. Výhodou tohto systému je jednoduchá inštalácia a flexibilnejšia prevádzka. Vhodné aj pre nízkoenergetické a pasívne domy. Používame kvalitné vodiče ADPSV rôznych príkonov spojené s kvalitnou reguláciou.

 

Vykurovacie rohože

Vykurovacie rohože sú umiestnené priamo pod dlažbou v tenkej vrstve pružného tmelu. Jednoducho sa inštalujú a v spojení s vhodnou reguláciou zaisťujú vysoko ekonomickú prevádzku. Vhodné pre systémy hlavného vykurovania aj pre systémy komfortného ohrevu podlahy.

Z hľadiska funkčnosti nie je medzi okruhom a rohožou žiadny rozdiel – vykurovacia rohož je v podstate vykurovací vodič prichytený k nosnej tkanine. Tieto dva výrobky sa líšia len v spôsobe položenia. Inštalácia okruhu je flexibilnejšia, ale náročnejšia. Rohož sa vyznačuje jednoduchším položením a je u nej zaistené rovnomerné rozloženie výkonu. Rohož je však vhodná skôr pre pravidelné plochy.

Priamo výhrevné vykurovanie je najrozšírenejší spôsob aplikácie. Používa sa pre systémy hlavného vykurovania ale aj pre systémy komfortného ohrevu podlahy. Vykurovacia rohož je umiestnená tesne pod nášľapnou vrstvou, zvyčajne vo flexibilnej stierke alebo samo-nivelačnom potere. Používajú sa vodiče čo najmenších priemerov a s nižším lineárnym príkonom, aby bola rozteč smyčiek malá a podlaha sa rovnomerne prehrievala. Výhodou tohto systému je jednoduchá inštalácia a flexibilnejšia prevádzka.